Rod Laver Arena
From 1 a.m. (French time)
Katerina Siniakova (RTC) – Coco Gauff (USA/7)
Yue Yuan (CHN) – Maria Sakkari (GRE/6)
Australian Open
Henin: ‘Nadal is looking for a winning streak’
AN HOUR AGO
Not before 4:30 a.m.
Rafael Nadal (ESP/1) – Jack Draper (GBR)
from 9am
Iga Swiatek (POL/1) – Jule Niemeier (ALL)
Marcos Giron (USA) – Daniil Medvedev (RUS/7)
Iga Swiatek in training ahead of Australian Open 2023
Credit: Getty Images
Margaret Court Arena
from 1 am
Jessica Pegula (USA/3) – Jaqueline Cristian (ROU)
Hubert Hurkacz (POL/10) – Pedro Martinez (ESP)
Sofia Kenin (USA) – Victoria Azarenka (BLR/24)
from 9am
Stefanos Tsitsipas (GRE/3) – Quentin Halys (FRA)
Madison Keys (USA/10) – Anna Blinkova (RUS)
John Cain Arena
from 1 am
Kyle Edmund (GBR) – Jannik Sinner (ITA/15)
Alison van Uytvank (BEL) – Petra Kvitova (RTC/15)
Not before 5:30 a.m.
Sebastian Baez (ARG) – Jason Kubler (AUS/WC)
Not before 8 a.m.
Vasek Pospisil (CAN) – Felix Auger-Aliassime (CAN/6)
KIA Arena
from 1 am
Anna Kalinskaya (RUS) – Danielle Collins (USA/13)
Daniel Altmaier (ALL) – Frances Tiafoe (USA/16)
Not before 5 a.m.
Cameron Norrie (GBR/11) – Luca van Assche (FRA/WC)
Xinyu Wang (CHN) – Storm Hunter (AUS/WC)
1573 Arena
from 1 am
Emma Raducanu (GBR) – Tamara Korpatsch (ALL)
Dusan Lajovic (SRB) – Denis Shapovalov (CAN/20)
Barbora Krejcikova (RTC/20) – Sara Bejlek (RTC/Q)
Alex Molcan (SVQ) – Stan Wawrinka (SUI)
Court 3
from 1 am
Bianca Andreescu (CAN) – Marie Bouzkova (RTC/25)
Talia Gibson (AUS/WC) – Clara Burel (FRA/Q)
Dayana Yastremska (UKR) – Jelena Ostapenko (LET/17)
John Millman (AUS/WC) – Marc-Andrea Huesler (SUI)
Court 5
from 1 am
Tomas Martin Etcheverry (ARG) – Gregoire Barrere (FRA)
Coco Vandeweghe (USA/Q) – Anhelina Kalinina (UKR)
Jaume Munar (ESP) – Dalibor Svrcina (RTC/Q)
Jil Teichmann (SUI/32) – Harriet Dart (GBR)
Court 6
from 1 am
Cristina Busca (ESP/Q) – Eva Lys (ALL/Q)
Tallon Greek track (PB) – Pavel Kotov (RUS/LL)
Lorenzo Sonego (ITA) – Nuno Borges (POR)
Kaja Juvan (SLO) – Selena Janicijevic (FRA/Q)
Court 7
from 1 am
Marta Kostyuk (UKR) – Amanda Anisimova (USA/28)
Sebastian Korda (USA/29) – Cristian Garin (CHI)
Jiri Lehecka (RTC) – Borna Coric (CRO/21)
Leolia Jeanjean (FRA/LL) – Nadia Podoroska (ARG)
Court 8
from 1 am
Polina Kudermetova (RUS/Q) – Olivia Gadecki (AUS/WC)
Mikael Ymer (SUE) – Yoshihito Nishioka (JPN/31)
Anna Bondar (HON) – Ana Bogdan (ROU)
Yannick Hanfmann (ALL/Q) – Rinky Hijikata (AUS/WC)
Court 12
from 1 am
Yosuke Watanuki (JPN/Q) – Arthur Rinderknech (FRA)
Bernard Pera (USTA) – Moyuka Uchijima (JPN/WC)
Ernesto Escobedo (MEX/Q) – Taro Daniel (JPN)
Court 13
from 1 am
Oscar Otte (ALL) – Juncheng Shang (CHN/Q)
Karen Khachanov (RUS/18) – Bernabe Zapata Miralles (ESP)
Panna Udvardy (HON) – Camila Osorio (COL)
Not before 6 a.m.
Elena Rybakina (KAZ/22) – Elisabetta Cocciaretto (ITA)
Court 14
from 1 am
Corentin Moutet (FRA) – Yibing Wu (CHN/WC)
Kamilla Rakhimova (RUS) – Kateryna Baindl (UKR)
Lin Zhu (CHN) – Rebecca Marino (CAN)
Not before 6 a.m.
Lorenzo Musetti (ITA/17) – Lloyd Harris (RSA)
Court 15
from 1 am
Click Download to save Francisco Cerundolo – Guido Pella mp3 youtube com
Lesia Tsurenko (UKR/Q) – Karolina Muchova (RTC)
Qinwen Zheng (CHN/29) – Dalma Galfi (HON)
Not before 6 a.m.
Christopher Eubanks (USA/WC) – Soonwoo Kwon (COR)
Court 16
from 1 am
Kristina Kucova (SVQ) – Diana Shnaider (RUS/Q)
Brandon Nakashima (USA) – Mackenzie McDonald (USA)
Not before 5:30 a.m.
Laura Pigossi (BRE/LL) – Catherine McNally (USA)
Thiago Monteiro (BRE) – Constant Lestienne (FRA)
Court 17
from 1 am
Ilya Ivashka (BLR) – Botic of the Sand Scallop (PB/32)
Brenda Fruhvirtova (RTC/Q) – Aliaksandra Sasnovich (BLR)
Federico Coria (ARG) – Marton Fucsovics (HON)
Australian Open
Nadal: “I needed this victory, I haven’t had much in the last few months”
AN HOUR AGO
Australian Open
Nadal is doing well against Draper: the end of the match
AN HOUR AGO