Ajax-trainer Míchel Sánchez heeft scherp gereageerd op de zichtbare ontevredenheid van Oscar Gloukh tijdens de wedstrijd tegen NEC. De buitenspeler annex aanvallende middenvelder werd voortijdig naar de kant gehaald, waardoor hij de ploeg niet meer kon helpen aan een voorsprong en een overwinning.
De wissel en de reactie daarop kwamen aan bod in het ESPN-programma Dit was het Weekend. Te zien was hoe Míchel zich omdraaide naar de reservebank en zijn speler fel toesprak. Volgens de uitzending kreeg Gloukh de woorden te horen: Oscar, twee goals. Je had twee goals kunnen maken.
Kritiek op transferbeleid en ontbrekende diepgang
De prestaties en de samenstelling van de Ajax-selectie riepen tevens kritiek op bij analist Kenneth Perez. Volgens hem ontbeert de selectie essentiële eigenschappen zoals snelheid en diepte. Perez stelt dat spelers zoals Gloukh en Julian Brandt voornamelijk in de bal willen komen, waardoor echte diepgang ontbreekt en het verdedigend lastiger wordt om tegenstanders te verrassen. De analist benadrukt dat de selectie weliswaar uit individueel prima spelers bestaat, maar dat het team de specifieke kwaliteiten mist om tegenstanders op het verkeerde been te zetten, zoals Ruben van Bommel dat bij PSV wel kan.
Perez plaatste tevens vraagtekens bij de gedane investeringen op de transfermarkt. Zo uitte hij zijn verbazing over de transfersommen die zijn betaald voor spelers als Gloukh en Leonardo, stellende dat de selectie qua type spelers en fysieke kracht in de top van het voetbal andere kwaliteiten nodig heeft. Volgens Perez zou Ajax vaker spelers als Tolu Arokodare moeten aantrekken, omdat die beter passen bij wat nodig is om in de top te spelen.
Inefficiëntie en oordeel over Gloukh
De kritiek op Gloukh werd verder doorgetrokken naar zijn rendement op het veld. De Israëliër liet meerdere kansen onbenut en wist opnieuw het net niet te vinden. Volgens de analist levert zijn spel weliswaar een leuk beeld op, maar ontbreekt de echte stootkracht in de afronding volledig, omschreven als kinderschoten
waar niets uit komt.

Vooruitblik en overige clubontwikkelingen
- Dies Janse treft met Jong Oranje in de play-offs voor het EK onder 21 van 2027 de leeftijdsgenoten uit Denemarken. De winnaar plaatst zich direct voor het eindtoernooi in Servië en Albanië.
Worth a look