Home basketball Larian basketball tonight Le Bocce Erba pays a visit to Biassono

Larian basketball tonight Le Bocce Erba pays a visit to Biassono

by archysport

Larian basketball defined the 2nd round of the men’s Lombardy Cup.

Larian basketball defined the 2nd round of the men’s Lombardy Cup.

Larian basketball on Monday 1 November Appiano Gentile will challenge Villasanta, to be defined instead Lentate-Gorla Cantù

The Coppa Lombardia, the new regional competition that still sees some representatives of the Larian basketball, is in full swing. In fact, in the 2nd round there are Appiano Gentile of series D as well as Le Bocce Erba and Gorla Cantù do C Silver while the Virtus Cermenate of C Gold who will play against the winner of Mandello-Vimercate already admitted to the third round.

Today at 9 pm the 2nd round opens with Le Bocce Erba on the Biassono field. On Monday 1 November it will be the turn of Novacaritas Appiano to host the Villasanta at 9 pm while the day of the Gorla Cantù match on the Groane Lentate basketball court is to be defined.

These are the Larian results of the 1st round in the Blue group

Nibionno-Novacaritas Appiano 66-67

Figino-Basket Groane Lentate 69-86

Cabiate-Biassono 66-77

The complete program of the 2nd round of the Lombardy Cup

YELLOW GROUP
Race n. 42 Basket Mastini Turbigo – Varese Elmec Campus
Race n. 43 Oscom Milano 3 Basiglio – Nervianese Invalves
Gara n. 44 Malnate Basketball – Casorate Fgl Global Logistics
Race n. 45 Ardens Sedriano – Cerro Maggiore
Race n. 46 CMB Rho – Basket Legnano 91
Race n. 47 Venegono Cares Impianti srl – AB Oil & Gas Service B. Arsizio
Gara n. 48 Gavirate Marelli & Pozzi – US Marnatese Tap Tech
Race n. 49 Sportlandia Tradate – Virtus Luino Cmt
Race n. 50 Cbc Basketschool Ted – Seventh Basket
Race n. 51 Itelyum Landriano – US S. Giovanni Bosco
BLUE GROUP
Gara n. 52 Novacarits Appiano Foundation – Italcontrol Villasanta
Race n. 53 Youth Civatese Imm. – O.SA.L Novate
Race n. 54 New Basket Groane 2005 Mia – Abc Cantù
Race n. 55 Di.Po Vimercate – Mandello Lario Tecnoadda
Gara n. 56 USSA Nova – Varedo
Race n. 57 Agrate Canarins – Carpe Diem Calolziocorte
Race n. 58 Sportiva B. Generali Sondrio – Morbegno 70 Pezzini
Race n. 59 Vercurago Medinmove – CSC Cusano Milanino
Race n. 60 Basket Biassono – The Bocce House Youth Grass
Race n. 61 Forze Vive Inzago – Strong and Free Monza 1878
RED GROUP
Race n. 62 Azzurri Niguardese – Mi Games Milan
Gara n. 63 Pol. Garegnano 1976 – Somaglia Strength and Faith
Race n. 64 Novabasket Sgr – Edimes Sanmaurense Pavia
Race n. 65 Ebro Basket – Rondinella 1955 Murrelektronic
Race n. 66 ASA Cinisello – Cus Milan
Race n. 67 Basket Pioltello – Bocconi Sport Team Milan
Race n. 68 Malaspina Sport Team – Ombriano Crema Insurance
Gara n. 69 Basketball Brusuglio – Arcadis Corsico
Race n. 70 Paderno Dugnano – New Olympia Voghera
Race n. 71 Ardor Bollate – Aironi Fluidotecnica Robbio
Race n. 72 Leone XIII Milan – Saint Pius X Milan
Race n. 73 Tigers Milan – Deltaline Opera
GREEN GROUP
Race n. 74 B. 86 Caravaggio Mombrini Ingrocer – Basket Ome 01
Race n. 75 Treviglio Basketball School – Blu Orobica Bergamo
Race n. 76 Pol. Brembate Sopra – Basket Verdello
Race n. 77 Sebino Basket – Excelsior Bergamo
Race n. 78 Gr. Basket Cologno A / S – Bottanuco Gmg Food & Drink
Race n. 79 GSA Basket Sarezzo – Monteclarense Basketball
Race n. 80 Tazio Magni Gussola – San Pio X Mantua
Race n. 81 Pitra Trenzano – Opel F.lli Bonaventi Manerbio
Race n. 82 River Basket Orzinuovi – Chiari Pentavac
Race n. 83 New Basket Prevalle – Casalmaggiore

Team Abc Cantù 2021-22

Related Articles

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.